Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz   Lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Książeczki są już w klubie

Witajcie,

Po długich zmaganiach z projektem książeczki i niełatwych przejściach podczas jej drukowania doczekaliśmy się w końcu Książeczki Klubu Znawców Polskich Pomników Historii.

Już dziś oficjalnie zarejestrowanych zostało pierwsze 8 książeczek. Kolejne wnioski są już u nas i od nowego roku będziemy kontynuować rejestrację. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną cierpliwość i zapraszamy do wstąpienia do grona Znawców Polskich Pomników Historii.

Dodatkowo uaktualniona została lista odznaczonych, jak i samych klubowiczów. Adres mailowy klubu: klub@pph.info.pl od dziś będzie regularnie sprawdzany i będziemy się starać w jak najkrótszym czasie odpowiadać na zadane pytania.

Uwaga !

Lista pomników objętych odznaką KZPPH po konsultacjach zostanie powiększona. Wiadomości o tym znajdziecie na naszej stronie na początku stycznia. Matryca odznaki klubowej jest już grawerowana, a projekty poszczególnych odznak kolejnych stopni są jeszcze u grafika. Jak tylko doprecyzujemy projekt całościowy zostanie uruchomiona strefa weryfikacji.

Jeszcze raz dziękujemy za okazaną cierpliwość. Życzymy Zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanej zabawy sylwestrowej.

Chwała Pomnikom Historii


 1. Krzysztof Pelc

  Szczęść Boże , Górom Cześć, Chwała Znawcom PPH.
  Zaniepokoiło mnie zdanie “Lista pomników objętych odznaką KZPPH po KONSULTACJACH zostanie powiększona.Kto z kim i co ma konsultować ?
  1.Status pomnika historii ustanowiony jest w drodze rozporządzenia Prezydenta RP. 2.Proces uznania obiektu za pomnik historii reguluje ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 3. Wniosek o uznanie zabytku za pomnik historii składa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Ochrony Zabytków , która ustala kryteria przyznania tytułu.Jest procedura postępowania opracowana przez Instytut Dziedzictwa Narodowego. Obecnie wg. listy Prezydenta istnieje 105 obiektów uznanych za PPH.Czy klubowa lista PPH będzie ograniczona do 80 obiektów bo tyle trzeba dla zdobycia wszystkich klubowych odznak ?

  • PPH

   Drogi Krzysztofie, jak wiesz obecnie na liście obiektów objętych odznaką widniej 90 miejsc, pomimo, iż na oficjalnej liście było ich 91. Próżno szukać wśród wykazu PAŁACE I PARKI KRAJOBRAZOWE KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ. Pomijając powód założycieli klubu, którym był sprzeciw wobec wpisania tych obiektów na listę Pomników Historii związany zresztą z brakiem związków historycznych tych miejsc z naszą ojczyzną istnieje jeszcze jeden argument – mnogość obiektów do zwiedzenia. Na liście dla tej pozycji jest 11 obiektów. Wprowadzając książeczki staramy się ułatwić proces weryfikacji, a co za tym idzie już nie będą prowadzone specjalne kroniki. W zasadzie w książeczce jest miejsce na maksymalnie dwa zdjęcia. Zwiedzania 11 miejsc w celu zaliczenia jednej pozycji i sposób wklejenia sobie zdjęć do swojej pamiątkowej książeczki jest zwyczajnie niemożliwy, a przynajmniej bardzo utrudniony. Nie przewidujemy innych zmian.

 2. Krzysztof Pelc

  Miły naszym sercom Łukaszu – Prezesie KZPPH. Mijają dni, tygodnie i miesiące a strona klubowa z wykazem PPH dalej nie jest aktualizowana. Uważam, że obiekty PPH na liście klubowej powinny być ponumerowane i zawierać pełny wykaz 105 PH. Jeżeli poprzedni właściciele i założyciele klubu uważają, że tylko 1 obiekt ze 105 nie powinien być weryfikowany to należałoby naszym klubowiczom wytłumaczyć, podać powody. Np. w wykazie pod kolejnym nr w kolorze czerwonym zapisać ” Pałace i Parki Krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej” nie będą weryfikowane ze względu na znaczne kilometrowe odległości pomiędzy 11 obiektami w granicach uznanego PH oraz “brak” historycznego znaczenia dla PPH. Mam nadzieję , że zanim zima się skończy, lody spłyną do morza, konsultacje się zakończą i lista będzie aktualna. Szczęść Boże ,Górom Cześć, Chwała Znawcom PPH.

  • PPH

   Witaj Kochany Krzysztofie. Łukasz nie przewodzi klubowi, a naczelnym szefem Klubu jest Izabela. Lista pomników została uaktualniona. Klub jest w dalszej przebudowie. Mamy pewne trudności natury technicznej. Może dla Ciebie nie jest jasne dlaczego pomniki nie są ponumerowane, ale nie jest to chwilowo zależne od nas. W naszym skrypcie, który przygotowujemy na stronę do publikacji takowe numery się znajdują. Mamy problem natury technicznej z wykorzystaniem obecnego modułu strony i prawdopodobnie strona będzie musiała zostać przebudowana od podstaw, aby spełniać swoją rolę w przyszłości. Pomysł z oznaczeniem wszystkich obiektów z wykluczeniem tego jednego zaznaczając go na czerwono jest ciekawy i jest spora szansa, że w ten sposób to zrealizujemy. Odznaki ruszyły w produkcji i niebawem będzie cały komplet odlany, gdyż zdecydowaliśmy się właśnie na odznaki odlewane dzięki czemu każda będzie odwzorowana według metalu/kruszca jaki reprezentuje. Mamy nadzieję, że strefa weryfikacji ruszy pełną parą pod koniec marca 2019. Do klubu parę dni temu zajechały odznaki klubowe. Zapewne przy okazji Loży Korony Gór Polski w Opolu będzie można takowe odebrać pod warunkiem oczywiście, że będzie się członkiem Klubu Znawców Polskich Pomników Historii

 3. Karolina Kwiatkowska Wąsowska

  Witam serdecznie,
  Jako klubowicz chciałabym kupić książeczkę do potwierdzeń. Pisałam też email w tej sprawie, do dziś bez odpowiedzi.
  Proszę o informację na jakie konto i w jakiej kwocie dokonać wpłaty? Jaki tytuł przelewu?

  Z klubowym pozdrowieniem,
  Karolina Kwiatkowska Wąsowska

  • PPH

   Od 18 marca email klubowy ruszała pełną parą i będzie w zasadzie w każdy dzień powszedni sprawdzany. Przepraszamy za przejściowe kłopoty. Nie spodziewaliśmy się, że bez oficjalnego uruchomienia klubu tak wiele osób się reaktywuje, czy też zacznie zapisywać. To dla nas bardzo miłe zaskoczenia.

 4. Karolina Kwiatkowska Wąsowska

  Szanowny Klubie,
  Wysłałam maila w sprawie zakupu książeczki. Mogę prosić o jakąś informację zwrotną? ❤️
  Z klubowym pozdrowieniem,
  Karolina Kwiatkowska Wąsowska, nr klubowy 261

  • PPH

   Mamy nadzieję, że jeszcze dziś przesyłka dotrze. Trudności techniczne niebawem się zakończą. Odznaki właśnie są odlewane. Niedługo premiera. Dziękujemy Pani Karolino za cierpliwość i pozytywne nastawienie. Takie drobne wsparcie i zrozumienie w obecnym czasie daje nam dużo pozytywnej energii.

 5. Andrzej

  Proszę o info jak otrzymać/kupić książeczki.
  Niedługo wakacje i by się przydały.
  Elżbieta, Alicja, Andrzej ze Szczecina nr Klubowy 1,2,3
  Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *