Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Książeczki są już w klubie

Witajcie,

Po długich zmaganiach z projektem książeczki i niełatwych przejściach podczas jej drukowania doczekaliśmy się w końcu Książeczki Klubu Znawców Polskich Pomników Historii.

Już dziś oficjalnie zarejestrowanych zostało pierwsze 8 książeczek. Kolejne wnioski są już u nas i od nowego roku będziemy kontynuować rejestrację. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną cierpliwość i zapraszamy do wstąpienia do grona Znawców Polskich Pomników Historii.

Dodatkowo uaktualniona została lista odznaczonych, jak i samych klubowiczów. Adres mailowy klubu: klub@pph.info.pl od dziś będzie regularnie sprawdzany i będziemy się starać w jak najkrótszym czasie odpowiadać na zadane pytania.

Uwaga !

Lista pomników objętych odznaką KZPPH po konsultacjach zostanie powiększona. Wiadomości o tym znajdziecie na naszej stronie na początku stycznia. Matryca odznaki klubowej jest już grawerowana, a projekty poszczególnych odznak kolejnych stopni są jeszcze u grafika. Jak tylko doprecyzujemy projekt całościowy zostanie uruchomiona strefa weryfikacji.

Jeszcze raz dziękujemy za okazaną cierpliwość. Życzymy Zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanej zabawy sylwestrowej.

Chwała Pomnikom Historii


 1. Krzysztof Pelc

  Szczęść Boże , Górom Cześć, Chwała Znawcom PPH.
  Zaniepokoiło mnie zdanie “Lista pomników objętych odznaką KZPPH po KONSULTACJACH zostanie powiększona.Kto z kim i co ma konsultować ?
  1.Status pomnika historii ustanowiony jest w drodze rozporządzenia Prezydenta RP. 2.Proces uznania obiektu za pomnik historii reguluje ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 3. Wniosek o uznanie zabytku za pomnik historii składa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Ochrony Zabytków , która ustala kryteria przyznania tytułu.Jest procedura postępowania opracowana przez Instytut Dziedzictwa Narodowego. Obecnie wg. listy Prezydenta istnieje 105 obiektów uznanych za PPH.Czy klubowa lista PPH będzie ograniczona do 80 obiektów bo tyle trzeba dla zdobycia wszystkich klubowych odznak ?

  • PPH

   Drogi Krzysztofie, jak wiesz obecnie na liście obiektów objętych odznaką widniej 90 miejsc, pomimo, iż na oficjalnej liście było ich 91. Próżno szukać wśród wykazu PAŁACE I PARKI KRAJOBRAZOWE KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ. Pomijając powód założycieli klubu, którym był sprzeciw wobec wpisania tych obiektów na listę Pomników Historii związany zresztą z brakiem związków historycznych tych miejsc z naszą ojczyzną istnieje jeszcze jeden argument – mnogość obiektów do zwiedzenia. Na liście dla tej pozycji jest 11 obiektów. Wprowadzając książeczki staramy się ułatwić proces weryfikacji, a co za tym idzie już nie będą prowadzone specjalne kroniki. W zasadzie w książeczce jest miejsce na maksymalnie dwa zdjęcia. Zwiedzania 11 miejsc w celu zaliczenia jednej pozycji i sposób wklejenia sobie zdjęć do swojej pamiątkowej książeczki jest zwyczajnie niemożliwy, a przynajmniej bardzo utrudniony. Nie przewidujemy innych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *